Poruszając się po drogach, nie kierujmy się rutyną - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Poruszając się po drogach, nie kierujmy się rutyną

Data publikacji 08.10.2019

Właśnie o tej porze roku musimy szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Policjanci rozmawiali z uczniami jak poprawić swoje bezpieczeństwo, gdy jesteśmy uczestnikami ruchu.

Policjantki odwiedziły uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu. Szczególnej uwadze poddano zasady poruszania się po ulicach. Mgły, wcześnie zapadający zmrok i szare poranki powodują, że widoczność na drogach jest gorsza. Dlatego policjantki dyskutowały z uczniami o tym, jak przekraczamy jezdnię, jakie zastosowanie mają odblaski i jaki wpływ ma noszenie jaśniejszej odzieży.

Dużym skupieniem uwagi i refleksem wykazał się Filip, który jako pierwszy wychwycił w wypowiedzi policjantki, specjalnie popełniony błąd i wskazał wszystkim uczniom jak poprawnie się rozglądamy, gdy chcemy przejść po pasach. Brawo!

Podczas spotkania z uczniami policjantki poruszyły również tematykę numerów alarmowych, wzywania pomocy, cyberprzemocy i relacji rówieśniczych. Spotkania z przedstawicielami policji są jedynie uzupełnieniem informacji, które dziecku w domu powinni przekazać rodzice. Stąd apel do opiekunów. Rozmawiajcie ze swoimi pociechami o tym, że bezpieczeństwo zależy również od nich.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Uczniowie uczestniczą w spotkaniu z policją.
  • Policjantka przedstawia zasady ruchu drogowego.
  • Jeden z uczniów mówi na temat zasady przekraczania jezdni.
  • Dziewczynka przy mikrofonie podaje num ery alarmowe.
  • Policjantka przy mikrofonie pyta dziewczynkę o zasady pierwszej pomocy.
  • Podsumowanie spotkania omawia policjantka.