Policjanci edukują o korzyściach płynących z noszenia odblasków - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policjanci edukują o korzyściach płynących z noszenia odblasków

Data publikacji 10.10.2019

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i życie człowieka. Dlatego policjanci uczestniczący w spotkaniach z dziećmi mówią o elementach odblaskowych.

Policjanci systematycznie odwiedzają szkoły w powiecie inowrocławskim, by mówić, przypominać i edukować o prawidłowym poruszaniu się po drogach. To wydaje się takie proste, by przejść przez ulicę na drugą stronę. Rzeczywistość jest często inna. Błędy na drodze, wykroczenia leżą po stronie wszystkich uczestników ruchu. Dlatego policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne w szkołach.

Ostatnio policjantka i dzielnicowym z Inowrocławia była w Ośniszczewku. Natomiast policjantka i dzielnicowymi z Kruszwicy odwiedzili Wolę Wapowską. „Odblaski to życie” tak mówili policjanci do uczestników spotkań. Nie brakowało dyskusji z uczniami na temat poszczególnych przykładów zdarzeń na drodze. Policjanci zwrócili się do dzieci, by powiedziały w domach o pogadankach z policją i aby ta informacja stała się tematem w domu do rozmów o bezpieczeństwie.

Do rodziców: Proszę sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz była w domu rozmowa z dzieckiem na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Czy jako rodzic sprawdziłeś, czy twoje dziecko ma przy kurtce czy plecaku jakiś element odblaskowy?

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjantka tłumaczy dzieciom zasady ruchu drogowego.
  • Dzielnicowy omawia zasady działania sygnalizatora.
  • Grupowe zdjęcie dzieci z policjantami.
  • Jak prawidłowo przekroczyć ulicę, powinien wiedzieć  każdy uczeń.
  • Uczniowie podczas pogadanki w Woli Wapowskiej.
  • Policjantka mówi o zasadności noszenia odblasków.