Policyjna interwencja dla ratowania życia - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policyjna interwencja dla ratowania życia

Data publikacji 11.10.2019

Decyzje o pomocy podejmowane są często w ułamku sekundy. Inowrocławscy dzielnicowi, by ratować kobietę wyważyli w mieszkaniu drzwi.

Nigdy nie można przewidzieć, w jakiej roli będą musieli odnaleźć się policjanci. Dotyczy to sytuacji w służbie, czy też poza nią. Interwencje bywają często trudne i wymagają szybkości w działaniu.

Ostatnio niespodziewany przebieg miało zgłoszenie od inowrocławianki, że w wieżowcu lokatorka wynajmująca lokal, chce popełnić samobójstwo. Interwencję podjęli dzielnicowi: mł. asp. Marcin Kościński, mł. asp. Mateusz Kowalcze i sierż. szt. Krzysztof Kowalski.

Na dziesiątym piętrze bloku zastali kobietę, która początkowo nie reagowała na pukanie do mieszkania i nie odzywała się. Policjanci natychmiast wezwali straż i pogotowie. Było słychać przez drzwi, że kobieta płakała mówiła, że skoczy z okna. Jej bardzo nerwowe zachowanie dało się zauważyć przez szczelinę w drzwiach.

Nie było zatem chwili do stracenia. Gdy kobieta odeszła od okien, dzielnicowi wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, ratując desperatkę. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka