Wiadomości

"Nie(bezpieczna) woda" - powiatowy konkurs plastyczny na wakacje! Zapraszamy do udziału uczniów klas IV - VI. Czekamy na Was do 28 sierpnia!

Zadaniem młodzieży jest wykonanie pracy plastycznej, która będzie zawierała zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, działania służb, które niosą pomoc, takich jak Policja, WOPR, Straż Pożarna.

Ponadto pokazanie prawidłowych, ale i nieprawidłowych zachowań podczas korzystania z wody i sprzętu wodnego. Wszystko to ma służyć poprawie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

Inicjatywa na terenie powiatu inowrocławskiego wpisuje się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a jak wiemy na to bezpieczeństwo ma wpływ każdy z nas.

Celem konkursu pt. "Nie(bezpieczna) woda" jest m.in. propagowanie bezpiecznych zasad wypoczynku nad wodą i kształcenie właściwej postawy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Ważne jest także, by uświadamiać o niebezpieczeństwach wynikających z niewłaściwego zachowania się w wodzie i terenie przywodnym.

Konkurs ma też zachęcić do aktywnego, bezpiecznego wypoczynku, rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także kreować aktywność twórczą u młodzieży.

Organizatorem jest: Powiat Inowrocławski, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Poniżej REGULAMIN KONKURSU

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Pliki do pobrania

  • 250 KB