Gniewkowscy policjanci zatrzymali włamywacza - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Gniewkowscy policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 11.09.2020

Okradł w nocy naczepę od ciężarówki, a już następnego dnia był w rękach policji. Skradzione elektronarzędzia policjanci odzyskali. 32-letni mężczyzna poniesie konsekwencje kradzieży z włamaniem. Musi liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie zostali powiadomieni o tym, że w nocy (9/10.09) przy ul. Cegielnej doszło do kradzieży z włamaniem do naczepy ciężarówki. Skradzione zostały elektronarzędzia wartości 5 tys. zł.

Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą uzyskali informację o mężczyźnie z gniewkowskiej gminy, który miał mieć związek z przestępstwem. Już następnego dnia to się potwierdziło.

Policjanci namierzyli 32-letniego mężczyznę i przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli część skradzionych rzeczy. Resztę łupu sprawca miał ukryte na polu kukurydzy. Całe skradzione mienie wróciło do właściciela.

Na podstawie zebranych dowodów, zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.