Wiadomości

Bądź odblaskowym uczniem! Inowrocławska policja zaprasza dzieci do udziału w konkursie. Na Wasze prace czekamy do 15 października.

Wraz z rozpoczęciem nauki, policjanci ruszają z nowym profilaktycznym przedsięwzięciem. Mowa tu o konkursie plastycznym pt. „Odblaskowy Uczeń”, który jest adresowany do uczniów klas od „O” do III szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego. Termin nadsyłania prac upływa 15 października!

Okres jesienny to czas zbliżających się szarówek, mgieł i coraz szybciej zapadającego zmroku. W trosce o bezpieczeństwo dzieci pamiętajmy, że warto mieć przy plecaku, tornistrze, czy kurtce, elementy odblaskowe. Kierowcy wówczas lepiej widzą pieszych, co ma wpływ na bezpieczeństwo.

Organizatorem konkursu jest powiat inowrocławski i Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Podstawowym celem inicjatywy jest to, aby propagować bezpieczne zachowania podczas poruszania się po drogach, kształcić właściwe postawy, uświadamiać o niebezpieczeństwach wynikających z niewłaściwego postępowania uczestników ruchu drogowego. Ważne jest także to, żeby zachęcać dzieci do angażowania się w tematykę dotyczącą ich własnego bezpieczeństwa.

Uwaga dzieci! Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej. Powinna ona zawierać zasady prawidłowych, czy też nieprawidłowych postaw na drodze, ze szczególnym pokazaniem tego, jak ważne są znaczki, taśmy, kamizelki odblaskowe.

Na Wasze prace czekamy do dnia 15 października 2020r.

Szczegóły konkursu w poniższym regulaminie. Zapraszam do udziału!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

Pliki do pobrania

  • 255.46 KB