Dwanaście zarzutów dla oszusta - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Dwanaście zarzutów dla oszusta

Data publikacji 17.09.2020

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Odpowie on za oszustwa, które popełnił w sektorze budowlanym. Swoim działaniem oszukał firmy na ponad 470 tys zł.

Wczoraj (16.09.20) policjanci z Inowrocławia zatrzymali 31-latka, który odpowie za kilkanaście oszustw. Sprawa, która jego dotyczy była prowadzona przez funkcjonariuszy od maja. Do tej pory kryminalni gromadzili i nadal gromadzą materiały, które potwierdzają przestępczy proceder mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli dokumentację finansową jego firmy od 2015 r. To wszystko dało podstawy do tego, by przedstawić mu zarzuty.

Dowody wskazują na to, że 31-latek, prowadząc firmę budowlaną, zamawiał różnego rodzaju materiały i nie wywiązywał się z płatności wobec nich. Ponadto podejmował się prac: budowy domów czy stolarki okiennej, brał zaliczki i nie wykonywał „robocizny”. Swoim działaniem oszukał firmy na ponad 470 tys. zł.

Prokurator, po przedstawieniu mu zarzutów, podjął decyzję o objęciu go policyjnym dozorem. Mężczyzna ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.