Inowrocławscy policjanci na półkoloniach - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Inowrocławscy policjanci na półkoloniach

Data publikacji 27.06.2017

Policjantki z Inowrocławia na zaproszenie organizatorów odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach, by przypomnieć im o ważnych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 

Od pierwszego tygodnia wakacji szkoły i świetlice środowiskowe starają się dzieciom zorganizować czas wolny na półkoloniach. Organizatorzy i w tym roku zadbali o to, aby przypomnieć uczestnikom o ważnych zasadach bezpieczeństwa. Z tego powodu na spotkanie o bezpieczeństwie zaprosili inowrocławskich mundurowych.   Wczoraj (26.06.) mł.asp. Izabela Lewicka Woszczak oraz sierż. Kamila Walicka odwiedziły dzieci na półkoloniach trwających w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej „Jagiellonka”.  Policjantki rozmawiały z uczestnikami spotkań między innymi, jak poruszać się prawidłowo po ulicy, jak bezpiecznie spędzać  czas wolny w domu i co zrobić w przypadku, gdy jest się zaczepianym przez osobę obcą.  Wiele osób latem odpoczywa nad wodą, dlatego ważnym tematem do rozmów było przypomnienie dzieciom o zasadach  „bezpiecznej wody” i korzystania z różnego rodzaju wodnych atrakcji. Uczestnikom omówiono również zasady wzywania pomocy oraz utrwalono numery alarmowe służb ratunkowych. Spotkaniu towarzyszyła miła i wakacyjna atmosfera.

Na zakończenie dzieciom i młodzieży biorącej udział w spotkaniach wręczono ulotki opracowane w ramach kampanii, której inicjatorem jest MSWiA pod patronatem Ministra Pana Mariusza Błaszczaka pod hasłem „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO…. nad wodą”.

 Przypominamy również  wszystkim rodzicom, aby zwracali uwagę na swoje pociechy. Jako rodzice ponosimy odpowiedzialność za swoje dzieci. Dlatego powinniśmy wiedzieć gdzie, w co i z kim bawi się nasze dziecko. Wszystko to po to, by czas wakacji upłynął bezpiecznie i radośnie.


mł.asp.Izabela Lewicka Woszczak
Publikacja: Izabela Lewicka-Woszczak