Wspólne działania na wodach - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Wspólne działania na wodach

Data publikacji 10.07.2017

Wspólne działania służb odbyły się po to, by zadbać o bezpieczeństwo nad wodą. Celem była także edukacja osób w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W sobotnich działaniach (08.07.) nad Jeziorem Gopło udział wzięło pięć służb na siedmiu łodziach patrolowych. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich korzystających z wypoczynku nad wodą. Celem była także edukacja i podnoszenie świadomości ludzi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  W działaniach udział wzięli przedstawiciele  Państwowej Straży Rybackiej, Państwowej Straży Pożarnej, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, WOPR-u oraz Policji.  

   

Wylegitymowanych zostało łącznie 30 osób, wśród których nie obyło się bez pouczeń. Mundurowi pouczyli 5 osób i 1 osobę ukarali mandatem za połów ryb więcej niż jedną wędką. Ujawnili również nielegalny połów ryb  przy pomocy sieci.

   


Przypominamy! Podczas całych wakacji prowadzone są wzmożone działania służb na wodach. Kontrole dotyczą nie tylko zapewnienia bezpieczeństwa, ale mają również na celu ujawnienie i zapobieganie kłusownictwu!

 

mł.asp.Izabela Lewicka Woszczak

Publikacja: Izabela Lewicka-Woszczak