Zmiany kadrowe w inowrocławskiej Policji - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Zmiany kadrowe w inowrocławskiej Policji

Data publikacji 11.07.2017

Dzisiaj (11.07.), podczas uroczystej zbiórki w komendzie policji w Inowrocławiu pożegnano Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji, który teraz swoją służbę będzie pełnił w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Obowiązki zastępcy powierzono mł.insp. Maciejowi Estkowskiemu.

Na podstawie rozkazu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy obowiązki nadkom. Waldemara Pinkosia, który służył w Inowrocławiu na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji, zostały powierzone mł.insp. Maciejowi Estkowskiemu. W uroczystości wprowadzenia wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.  Były gratulacje i życzenia zawodowych sukcesów.

Nadkom. Waldemar Pinkoś wstąpił do służby w Policji w 1992 roku. Od początku był związany z jednostkami policji w Bydgoszczy. W Inowrocławiu nadkom. Waldemar Pinkoś  od 2016r. nadzorował pion kryminalny. Nowy zastępca mł.insp. Maciej Estkowski dotychczas pełnił funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Wrocławski na wydziale prawa. Służbę rozpoczął 22 lata temu od nauki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Później trafił do Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, w której służył do 2007r. W tym samym roku podjął służbę w Wydziale we Włocławku Zarządu w Bydgoszczy CBŚ KGP. Od 2013r. odpowiadał za służby kryminalne w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku.  

 

mł.asp. Izabela Lewicka Woszczak

Publikacja: Izabela Lewicka-Woszczak