Półkolonistów z Kobylnik „Kręci bezpieczeństwo” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Półkolonistów z Kobylnik „Kręci bezpieczeństwo”

Data publikacji 12.07.2017

To, że warto rozmawiać o bezpieczeństwie wiedzą organizatorzy półkolonii w miejscowości Kobylniki . Na spotkanie, jak bezpiecznie spędzać wakacje, zaprosili policjantów z Kruszwicy. Dzielnicowi przeprowadzili kolejne spotkanie z serii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


Mł.asp. Łukasz Kiciński oraz sierż. szt. Karol Barczak odwiedzili dzieci ze świetlicy w Kobylnikach.  Mundurowi przekazali uczestnikom spotkania wiele cennych uwag na temat bezpieczeństwa. Można stwierdzić, że po spotkaniu każde dziecko biorące udział w pogadance „kręci bezpieczeństwo”. Wie, jak zachować się by było bezpiecznie.


Dzielnicowi omówili m.in., jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach i omówili bezpieczne zabawy nad wodą. Przypomnieli, że najważniejsza jest rozwaga. Ponadto policjanci apelowali do uczestników, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa na drodze. Ważnym  tematem było bezpieczeństwo podczas zbliżających się żniw. Dzielnicowi prosili dzieci, które pomagają rodzicom w pracach polowych o zachowanie szczególnej ostrożności.  


Na zakończenie uczestnikom spotkania wręczono książeczki edukacyjnych  „Bezpieczne Wakacje”, których zakup sfinansowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

mł.asp. Izabela Lewicka Woszczak

Publikacja: Izabela Lewicka-Woszczak