Wiadomości

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z dróg pięciu kierujących

Data publikacji 17.07.2017

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierowca nie stosuje się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kara wzrasta do lat 5.

Z taką odpowiedzialnością muszą liczyć się kierowcy, u których podczas minionego weekendu (14-16.07) mundurowi stwierdzili, że jechali po alkoholu, bądź naruszyli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W Inowrocławiu (14.07) kierujący motorowerem marki Ventus, 22-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jadący tego samego dnia, przez Sikorowo 57-letni kierujący oplem miał 0,66 promila alkoholu.

Wczoraj (16.07) jadący przez Kruszwicę motorowerem mężczyzna lat 29, miał 1,84 promila. W Lipiu mundurowi zatrzymali 44-letniego kierowcę, który prowadził opla vectrę mając 2,24 promila alkoholu. W Sikorowie natomiast, patrol zatrzymał kierowcę mercedesa. Jadący nim 54-letni mężczyzna złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jemu pobrano krew do badań, ponieważ odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka