Pobił znajomego i okradł, odpowie za rozbój i narkotyki - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Pobił znajomego i okradł, odpowie za rozbój i narkotyki

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z Pakości zatrzymali 26-letniego mieszkańca tej miejscowości. Jest on podejrzany o dokonanie rozboju na znajomym oraz posiadanie zabronionych środków.

W nocy (14/15.07) po północy, policjanci z Pakości zostali zaalarmowali o tym, że na jednej z ulic pobito i okradziono mężczyznę. Podczas wyjaśniania sprawy, mundurowi ustalili, że do siedzącego na ławce 43-latka podbiegł znany mu mężczyzna. Niespodziewanie go zaatakował. Zaczął go bić, kopać, co skutkowało u niego utratą przytomności. Napastnik okradł go również z plecaka, w którym miał dokumenty, telefon, pieniądze i rzeczy osobiste.

Podczas zbierania dowodów przez policjantów i rozmów ze świadkami, nagle na miejscu zdarzenia pojawił się mężczyzna, który został rozpoznany jako sprawca rozboju. Miał on przy sobie skradzione mienie. 26-letniego mieszkańca Pakości, policjanci przeszukali i ujawnili przy nim woreczek strunowy z białym proszkiem, który po badaniu testerem okazał się amfetaminą. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie początkowo trzeźwiał. Następnego dnia usłyszał zarzut dokonania rozboju i posiadania narkotyków.

Dziś (17.07) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, celem  przesłuchania przez oskarżyciela. Za rozbój, kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka