„Krzyżówka z Polfinkiem“ rozwiązana wzorowo - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

„Krzyżówka z Polfinkiem“ rozwiązana wzorowo

Data publikacji 13.03.2018

Policja i Starostwo Powiatowe podsumowały zmagania intelektualne dla dzieci w wieku 6-9 lat, a związane z bezpieczeństwem. Z ogromną radością doliczyliśmy się tysiąca siedemdziesięciu siedmiu rozwiązanych przez dzieci krzyżówek. Brawo!

Dziś (13.03.18r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie dla laureatów. Młodych krzyżówkowiczów z rodzicami przywitał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Maciej Estkowski i Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski.

Policjanci, także podczas ferii zimowych, działali w ramach profilaktyki społecznej. Spotkali się z setkami dzieci na półkoloniach, rozmawiali o zabawach zimowych i o tym, jak należy postępować, a jak nie. Znajomość tych reguł zapewnia dzieciom bezpieczeństwo.

Propozycja profilaktyczna „Krzyżówka z Polfinkiem“ została ogłoszona jeszcze przed feriami, by zachęcać do jej rozwiązywania przez cały czas trwania zimowego wypoczynku. Autorami inicjatywy byli: z KPP Inowrocław asp. szt. Izabella Drobniecka, st. sierż. Michał Parzyszek i sierż. Szymon Tworowski z KWP Bydgoszcz. Dzieci rozwiązując krzyżówkę, musiały „stawić czoła“ 27 zagadnieniom, które dotyczyły właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Rozwiązaniem było hasło „Najważniejsze bezpieczeństwo“.

Do inowrocławskiej Policji wpłynęło TYSIĄC SIEDEMDZIESIĄT SIEDEM kart z rozwiązanymi krzyżówkami, co ciekawe z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Ta ogromna ilość sprawiła, że powołana komisja w składzie: sierż. Małgorzata Wyrwicka-psycholog KWP Bydgoszcz, asp. szt. Izabella Drobniecka, st. sierż. Michał Parzyszek, dzielnicowy st. sierż. Krzysztof Kowalski, miała mnóstwo pracy, ale i powodów do radości. Wylosowanych zostało 20 kart z nazwiskami laureatów.

Zwycięzcy zostali zaproszeni do inowrocławskiej komendy, gdzie organizatorzy obdarowali ich upominkami. To z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Macieja Estkowskiego i Starosty Inowrocławskiego Pana Tadeusza Majewskiego dzieci odebrały Polfinki i gry planszowe „Zostań Dzielnicowym“. Kapitalna gra zaprasza do udziału całą rodzinę i skłania do główkowania na temat zasad bezpieczeństwa. Jest pouczająca i edukacyjna. Powstała przy udziale Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Nie brakowało gratulacji dla dzieci oraz ich rodziców za angażowanie się w sprawy bezpieczeństwa. Fundatorem upominków było Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Lista laureatów:  Mateusz Jurek SP Pakość, Kryspin Kołodziejczyk SP 11 Inowrocław, Kinga Kaczmarek SP 9 Inowrocław, Jędrzej Kruszczyński SP Złotniki Kujawskie, Julia Rutkowska SP Rojewice, Marcelina Brzezińska SP Nowe, Marcel Giża SP Kruszwica, Aleksandra Bukowska SP Ośniszczewko, Nikola Haręza SP 11 Inowrocław, Zuzanna Urbańska SP Pakość, Hubert Urbański SP Pakość, Daria Kulczycka SP Kruszwica, Oliwia Robak SP 14 Inowrocław, Kevin Łapacz SP Pakość, Aleksandra Gałązka SP Kołodziejewo, Oliwia Kwiatkowska SP Kruszwica, Adam Cichocki SP 11 Inowrocław, Wiktoria Maćkowska SP Janikowo, Marysia Seweryn Kołodziejewo, Michal Nowak SP Racice.

Gratulujemy!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka