112 - ale numer! (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

112 - ale numer! (Film)

Data publikacji 17.04.2018

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu zapoczątkowały cykl edukacyjnych lekcji o działaniu numeru alarmowego „112”. Jak ważne jest to zagadnienie, przekonywali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Wczoraj (16.04.18) w Inowrocławiu ruszyła kampania informacyjna skierowana do uczniów podstawówek. Działania zostały zainicjowane przez Miasto Inowrocław, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. Kampania dotyczy popularyzacji numeru alarmowego „112”, ale nie tylko. W zajęciach w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu uczestniczyło ponad dwustu uczniów. To nie była tylko lekcja do wysłuchania, ale warsztaty, a wiele się działo.

Przedstawiciele UW w Bydgoszczy Pan Piotr Kozłowski i Szymon Borkowski omówili z uczniami tematykę korzystania z numeru alarmowego 112. Tłumaczyli w jakich okolicznościach należy dzwonić na ten numer i jakie są zasady podawania operatorom informacji. Przedstawili nie tylko ciekawe spoty reklamujące prawidłowe korzystanie z tego numeru oraz filmy prezentujące niewłaściwe postawy ludzi. Zaskoczyli informacjami uczniów i nauczycieli choćby tym, że „komórka“ po wyjęciu z niej karty jest nadal aktywna, gdy mowa o „112”.

Policjanci asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek, przedstawili zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasad poruszania się po mieście. Nawiązywali do zdarzeń drogowych i konieczności informowania służb, gdy jesteśmy ich świadkami. Wskazówki, pokazy i odpytywanie uczniów z posiadanych wiadomości, powodowało bardzo żywiołowe zaangażowanie dzieci i młodzieży w zajęcia. Zarówno policjanci jak i przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy aktywnych uczniów obdarowali materiałami promującymi bezpieczeństwo. Nie zabrakło też wyjątkowych nagród dla osób, które wykazały się trafnymi odpowiedziami i pomysłowością.

Oficer Prasowy KPP Inowrocław

asp. szt. Izabella Drobniecka

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...