Wiadomości

Finał powiatowego konkursu „Oddając krew ratujesz życie, dla poszkodowanych w wypadkach to szansa na przeżycie” (Film)

Data publikacji 20.04.2018

Dziś (20.04.18) odbył się finał powiatowego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie multimedialnym niepokonani byli uczniowie I LO w Inowrocławiu, a w plastycznym uczennica ZSP nr 1 w Inowrocławiu. Gratulujemy!

Organizatorem inicjatywy było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu i Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Celem natomiast zwrócenie uwagi na: problem zdarzeń drogowych, w których zostają ranni ludzie i potrzebują pomocy, podnoszenie świadomości młodzieży w zakresie potrzeby honorowego oddawania krwi, propagowanie wiedzy o wykorzystaniu krwi w działaniach ratowniczych. Młodzież miała za zadanie wykonanie indywidualnie plakatu lub w grupach trzyosobowych spotu reklamowego promującego akcję oddawania krwi. Uczniom kibicowali nie tylko organizatorzy, ale też dwie symboliczne postacie konkursu: „Kropelka“ i „Polfinek“.

Finał odbył się w I LO w Inowrocławiu, a poprowadziła go asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej Policji. Warto podkreślić tytuł konkursu i jego przesłanie "Oddając krew ratujesz życie, dla poszkodowanych w wypadkach to szansa na przeżycie".

W uroczystości finałowej uczestniczyli goście: Pani Mirosława Kucol Vicestarosta Inowrocławski, Pani Marlena Gronowska Rzecznika Starostwa Powiatowego, Gospodarz I LO Vicedyrektor Pan Krzysztof Śledziński, Naczelnik WRD z Inowrocławia kom. Sebastian Górski, Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy–Terenowy Oddział w Inowrocławiu Pani Aniela Zabłocka. Wśród zaproszonych osób znaleźli się również nauczyciele, którzy rozpropagowali konkurs w swoich szkołach, a przede wszystkim laureaci konkursu.

O idei przedsięwzięcia powiedziała Pani Aniela Zabłocka, która podkreśliła, że krew, to bezcenny lek i o tym, jak ważna jest świadomość dzielenia się nim. Kom. Sebastian Górski przedstawił zagadnienie wypadków drogowych i niesienia pomocy ofiarom wypadków.

Posiedzenie komisji podsumowała Pani Marlena Gronowska. Oceniła ona pomysł, poziom prac i wysoką kreatywność uczniów. Komisja pracowała  w składzie: Pani Marlena Gronowska, Pani Aniela Zabłocka, Pan Adam Borzęcki, st. sierż. Michał Parzyszek i asp. szt. Izabella Drobniecka. St. sierż. Michał Parzyszek omówił prezentację, podczas której wszyscy mogli zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace. Nagrody laureatom wręczali Vicestarosta Inowrocławski Pani Mirosława Kucol i Kierownik inowrocławskiego krwiodawstwa Pani Aniela Zabłocka.

Nagrodzone prace multimedialne: I Miejsce uczniowie I LO w Inowrocławiu: Mikołaj Dybicz, Oliwia Sobczak, Laura Zielińska, WyróżnieniaMateusz Wienskowski,  Mateusz Sikora, Karolina Kowalska, Radosław Walczak,  Radosław Nowak, Mikołaj Wegnerowski z ZSP nr 1 w Inowrocławiu.

Nagrodzone prace plastyczne: I Miejsce Natalia Mierzyńska z ZSP nr 1 w Inowrocławiu, II Miejsce Natalia Zuchniarek z ZSP nr 4 w Inowrocławiu, III Miejsce Kamila Batkowska z ZSP nr 4 w Inowrocławiu, Wyróżnienie Jakub Soboniak z 2-3 Hufca Pracy w Inowrocławiu.

Nagrodami były tablety, plecaki, torby sportowe, słuchawki, selfie-sticki, pendrive, kubki termiczne, koce, karnety na kurs tańca oraz szereg materiałów promujących oddawanie krwi. Od organizatorów upominki otrzymali także nauczyciele: Pan Norbert Kwiatkowski I LO Inowrocław, Pan Mariusz Roszczyk z II LO Inowrocław, Pani Aneta Szymańska z ZSP nr 1 Inowrocław, Pani Katarzyna Lewicka z ZSP nr 4 Inowrocław, Pani Urszula Majewska z inowrocławskiego „Medyka”, Pani Ewa Kuchcik Hufiec Inowrocław, Pan Mirosław Kowalkowski ZSZ Rzemiosła Inowrocław, Pani Małgorzata Żbikowska ZSP Kruszwica, Pani Malwina Tyburek Branżowa Szkoła I Stopnia w Gniewkowo.

Fundatorem nagród i upominków było Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy–Terenowy Oddział w Inowrocławiu i Studio Tańca w Inowrocławiu Adama Borzęckiego.

Wszystkim laureatom składamy gratulacje !

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
  • Wyróżnienie
Ładowanie odtwarzacza...