Wiadomości

Kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę pod zarzutem kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 20.04.2018

Na karę do 10 lat więzienia naraziła się para inowrocławian. Ukradli oni alkohol w jednym ze sklepów. Namierzyli ich i zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego.

Wczoraj (19.04.18) policjanci z Inowrocławia doprowadzili do oskarżyciela, zatrzymanych dzień wcześniej: 20-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę. Usłyszeli oni zarzut kradzieży rozbójniczej.

Do przestępstwa doszło kilka dni temu (17.04.18) w sklepie na terenie miasta. Kobieta, która weszła do sklepu ukradła butelkę alkoholu wartości 350 zł i wdała się w szarpaninę ze sprzedawczynią. Sprawczyni pomagał mężczyzna, który też był w tym sklepie. Razem uciekli z łupem. Kryminalni z Inowrocławia wyjaśniali sprawę i zbierali dowody. Wytypowali dwie osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem i następnego dnia namierzyli ich w jednym z marketów. Tam ich zatrzymali.

20-letniej kobiecie i jej 34-letniemu kompanowi oskarżyciel postawił zarzut kradzieży rozbójniczej . Zdecydował też, że będą oni objęci policyjnym dozorem do czasu rozprawy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat wiezienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka