Rowerowy patrol - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Rowerowy patrol

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z Inowrocławia pełnią służbę na rowerach, poruszając się po całym mieście. Celem służby jest oczywiście dbałość o porządek i bezpieczeństwo.

Wiosenna aura sprzyja temu, że nie tylko wielu mieszkańców wyruszyło na rowery. Zrobili to także poszczególni policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, bo prócz patroli zmotoryzowanych są także rowerowe. Patrole rowerowe poruszają się po całym mieście, w tym i po inowrocławskich Solankach. Zwracają szczególną uwagę na przypadki łamania prawa, ale nie tylko. Ich rolą jest również prowadzenie działań profilaktycznych.

Tak było podczas ostatniego weekendu, gdzie asp. Krzysztof Lamański i sierż. szt. Kamil Kornacki podczas służby w Solankach, rozmawiali z wieloma mieszkańcami i turystami. Nie wszystkich trzeba było dyscyplinować, bo zarówno dorośli jak i dzieci zostali wyposażeni przez policjantów w odblaskowe taśmy. Założone na rękę, czy nogę pomogą kierującym jednośladami być bardziej widocznymi na drogach i trasach rowerowych. Elementy odblaskowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Korzystnie jest zapobiegać zdarzeniom drogowym i przypominać jadącym rowerami, że bezpieczeństwo zależy także od nich.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka