Cyberprzemoc, ruch drogowy i numery alarmowe (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Cyberprzemoc, ruch drogowy i numery alarmowe (Film)

Data publikacji 24.04.2018

To główne zagadnienia, które omówili podczas spotkania z uczniami policjanci i przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Zajęcia obejmowały teorię ćwiczenia.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Inowrocławiu odbyła się dziś (24.04.18) lekcja bezpieczeństwa. Zorganizowali ją przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy: Paweł Wygonowski i Szymon Borkowski oraz policjanci asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek.

Zainteresowali oni młodzież tematyką cyberprzemocy, która tak często pojawia  się wśród nastolatków. Policjanci wymienili przykłady na czym taka przemoc może polegać. Mówili też o odpowiedzialności nieletnich. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wskazówek dotyczących podstawowych przepisów ruchu drogowego i wyposażenia młodzieży w elementy odblaskowe.

Przedstawiciele UW pokazali młodzieży film, który nagrała na konkurs młodzież z Tucholi, a który dotyczył hejtów i tego do czego może on doprowadzić. Gdy rozpoczęli część dotyczącą numeru alarmowego 112, prócz tego jak on funkcjonuje, kto jest jego operatorem i jak ważne jest by go nie nadużywać, były też ćwiczenia. Jeden z uczniów odegrał scenkę, że zadzwonił na numer alarmowy i podał, że ujawnił nieprzytomnego mężczyznę. Przez całą procedurę zgłoszenia poprowadził go doświadczony w tym zakresie Paweł Wygonowski, który był wcześniej operatorem tego numeru. Najważniejsze jest przecież, by zdążyć z pomocą.

Uczestnicząca w zajęciach młodzież otrzymała wiele materiałów promujących bezpieczeństwo i numer ratujący życie 112.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...