Wiadomości

„Ekologicznie, przyjemnie i bezpiecznie, w miejskiej komunikacji może być bajecznie” – rusza konkurs dla dzieci i młodzieży.

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów szkół powiatu inowrocławskiego.

Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych, a prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV i klasy V – VIII.

Podstawowym celem konkursu jest: propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży o przeciwdziałaniu wandalizmowi w autobusach i na przystankach, oddziaływanie profilaktyczne, by wystrzegać się realnych i potencjalnych zagrożeń. Istotne jest również dawanie dobrego przykładu i propagowanie właściwych postaw podczas podróżowania komunikacją miejską.

Regulamin konkursu trafi niebawem do szkół wraz z wierszykiem, który pomoże dzieciom ukierunkować swoje prace na wyszczególnione problemy.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka