Mundurowi w stowarzyszeniu "Kropla Nadziei" (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Mundurowi w stowarzyszeniu "Kropla Nadziei" (Film)

Data publikacji 01.06.2018

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych mieszczące się w Złotnikach Kujawskich spełnia ważną rolę pomocową dla osób niepełnosprawnych. Tam właśnie policjanci przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie.

Dziś (01.06) do świetlicy terapeutycznej w Złotnikach Kujawskich, na zaproszenie opiekunów, zawitali policjanci z Inowrocławia. Asp. szt. Izabella Drobiecka, st.sierż. Michał Parzyszek oraz przewodnik psa sierż. szt. Łukasz Oborski wraz ze swoją podopieczną „Lilą”, przeprowadzili edukacyjne spotkanie. Uczestniczyli w nim bywalcy świetlicy wraz z opiekunami. Tematyka, którą omówili policjanci to zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomość numerów alarmowych i umiejętność korzystania z nich, podstawy pierwszej pomocy i reagowania na zagrożenia. Mundurowi dyskutowali również z uczestnikami o wyrażaniu emocji i zasadzie szanowania innych.

Pokaz posłuszeństwa zaprezentował przewodnik psa, który nie tylko zaprezentował z „Lilą” jej metody działania w służbie, ale też opowiedział o działaniach psów, które są w Policji. Uczestnicy otrzymali wiele materiałów edukacyjnych w postaci książeczek o bezpieczeństwie, kamizelek i elementów odblaskowych oraz długopisów z numerami alarmowymi. Zajęcia zakończyły się brawami, którymi uczestnicy obdarowali policjantów i psa.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...