Wiadomości

Warto wiedzieć, że Policja ma narzędzie takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

KMZB pomaga w szybkiej identyfikacji zagrożeń. Od września 2016 roku, gdy narzędzie zostało uruchomione, z mapy powiatu inowrocławskiego odczytanych zostało 1775 sygnałów.

Wszystkie sygnały naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa są sprawdzane  i weryfikowane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia określonego zagrożenia, funkcjonariusze nadal kontrolują wskazane miejsce aż do jego wyeliminowania.  Od dnia (09.09.16), gdy KMZB zaczęła funkcjonować do dziś (04.06.18) na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci odczytali 1775 zdarzeń. Mieszkańcy wskazali je jako te, które według nich wymagają interwencji Policji.

Tylko w maju  br. takich sygnałów inowrocławska Policja odebrała 78. Najwięcej z nich, bo 24 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 23 to przekraczanie dopuszczalnej prędkości, a 20 to nieprawidłowe parkowanie.

Chcesz mieć wpływ, w swojej okolicy na bezpieczeństwo, działaj! Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

To narzędzie pozwala na identyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Warte uwagi jest też to, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka