Seniorzy chcą być aktywni i bezpieczni - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Seniorzy chcą być aktywni i bezpieczni

Data publikacji 06.06.2018

Seniorzy województwa Kujawsko-Pomorskiego spotkali się w Saloniku Literacko – Artystycznym w Inowrocławiu na konferencji „Problematyka Wieku Dojrzałego”. Wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o problemach i możliwościach jakie przed nimi stoją. W spotkaniu wzięli udział także inowrocławscy policjanci.

Miejska Rada Seniorów w Inowrocławiu, wraz ze swoją Przewodniczącą, Ewą Kołodziejczak zorganizowała konferencję dedykowaną seniorom. Miała ona na celu nawiązanie współpracy i wymianę doświadczeń pomiędzy seniorami aktywnymi w swoich lokalnych społecznościach.

Reprezentanci stowarzyszeń i organizacji z Inowrocławia, Grudziądza, Torunia, Włocławka, Bydgoszczy, Kruszwicy i Radziejowa przedstawiali działania jakie prowadzą w swoich miastach, dzięki którym starsze osoby mogą być aktywniejsze i pełniej korzystać z „jesieni życia”. W ramach konferencji głos, poza seniorami, zabrała Zofia Ośmiałowska, farmaceutka apteki „Pod Krzyżem”, dr Marta Lang z WSP im Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu, Adam Szponka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Bożena Sałacińska, przewodnicząca Parlamentu Seniorów i Jadwiga Kalinowska, dyrektor MOPS w Inowrocławiu. Do rozmowy organizatorzy zaprosili także policjantów z miejscowej Komendy. Asp. szt. Izabella Drobniecka oraz st. sierż. Michał Parzyszek rozmawiali z uczestnikami konferencji o ich bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania . Omawiali oni, m. in. profilaktykę oszustw „na wnuczka”, „policjanta”, „funkcjonariusza CBŚP”, bezpieczeństwo w ruchu drogowym czy wybrane zagadnienia dotyczące kodeksu karnego i innych przestępstw, których ofiarą mogą zostać także osoby starsze. Część dyskusji policjanci przeprowadzili w formie quizu wiedzy dotyczącej tej tematyki.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek