Podpalaczowi grozi kara do 5 lat więzienia - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Podpalaczowi grozi kara do 5 lat więzienia

Data publikacji 11.06.2018

Płonęły drewniane palety i makulatura. To skutek zachowania 53-letniego mężczyzny, który wywołał pożar w rejonie jednego z miejscowych marketów. Bedzie musiał za to odpowiedzieć.

O pożarze (07.06) pod jednym z marketów w Inowrocławiu, policjanci dowiedzieli się od straży, która alarmowała, że zniszczeniu uległo blisko 20 drewnianych palet i blok makulatury. Inowrocławscy policjanci podczas minionego weekendu zajmowali się ustalaniem, w jaki sposób doszło do tego pożaru i co było jego przyczyną.  Działania policjantów dowiodły, że było to podpalenie, a stoi za tym mieszkaniec miasta.

Policjantom w ustaleniu osoby, która miała związek z przestępstwem pomógł między innymi sklepowy monitoring i personel sklepu.  Na podstawie tych informacji został wytypowany sprawca. Trwały działania, by go zatrzymać.

Mężczyzna niespodziewanie następnego dnia pojawił się w rejonie sklepu. Niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie dyżurnego Policji spowodowało, że interwencję podjął patrol WRD, który znajdował się najbliżej tego miejsca. Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził do tego, że usłyszał on zarzut zniszczenia mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka