Wiadomości

Policjanci trzech komend działali na terenie powiatu inowrocławskiego

Data publikacji 13.06.2018

Zintegrowane działania na drogach przeprowadzili policjanci służby drogowej. Blisko połowa skontrolowanych kierowców przekroczyła dozwoloną prędkość.

Wczoraj (12.06) w godz. 14.00 – 22.00 na terenie powiatu inowrocławskiego odbyły się działania na drogach. Uczestniczyło w nich łącznie dziesięciu funkcjonariuszy z Inowrocławia, Żnina i Mogilna. Do  służby wykorzystano radiowozy, motocykle i pojazdy posiadające videorejestratory. Celem działań było w szczególności kontrolowanie, czy kierujący jadą z dopuszczalną prędkością. Na 116 kierujących, niestety blisko połowa (53) popełniła wykroczenia. Policjanci tylko w kilku przypadkach zastosowali pouczenia. Zdecydowana większość została ukarana mandatami karnymi.

- Na terenie powiatu inowrocławskiego w ciągu tylko czterech miesięcy tego roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 21 zostało rannych. Doszło też do 731 kolizji. Poprawa bezpieczeństwa na drogach w ruchu drogowym pozostaje jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez Policję – powiedział Naczelnik WRD inowrocławskiej Policji kom. Sebastian Górski.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka