Dzielnicowy na spotkaniu w świetlicy wiejskiej - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Dzielnicowy na spotkaniu w świetlicy wiejskiej

Data publikacji 14.06.2018

Mł. asp. Łukasz Kiciński w Kruszwicy przeprowadził zajęcia z dziećmi w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. To działania profilaktyczne w ramach kampanii MSWiA.

Dzieci z Kobylnik miały okazję zaznajomić się z ważnymi zasadami dotyczącymi ich wypoczynku nad wodą. To za sprawą dzielnicowego mł. asp. Łukasza Kicińskiego i opiekunki świetlicy Pani Marzeny Stróżyk, którzy tak właśnie urozmaicili dzieciom tegoroczny Dzień Dziecka.

Dzieci dowiedziały się o działaniach profilaktycznych w  ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzielnicowy omówił, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych. Przypominał o zasadach, kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę w jakie zabawy można bawić się  w wodzie, i prosił dzieci o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

Podczas spotkania dzieci mogły również przez chwilę poczuć się policjantami, siadając za kierownicą radiowozu oraz poznając sprzęt służący na co dzień do pracy policjantom.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka