Powiatowe Obchody Święta Policji 2018 - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Powiatowe Obchody Święta Policji 2018

Data publikacji 20.07.2018

Z tej właśnie szczególnej okazji, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu, odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas niej, funkcjonariusze Policji odebrali akty mianowania na wyższe stopnie. Tegoroczne obchody Święta Policji, honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński.

W tym roku przypada 99. rocznica powstania polskiej Policji. Dlatego w Inowrocławiu (20.07) odbyła się uroczysta zbiórka policjantów pełniących służbę w Komendzie Powiatowej Policji oraz podległych komisariatach i posterunku. Z okazji święta, które przypada na 24 lipca, funkcjonariusze zostali awansowani na wyższe stopnie policyjne.

W obchodach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, który odebrał meldunek od dowódcy uroczystości. Wszystkich następnie powitał Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak. Podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu i samorządom za wielkie wsparcie, finansowe i rzeczowe. Zaznaczył, że współpraca ta pozwala na realizowanie wielu działań profilaktycznych i prewencyjnych, które wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. Podkreślił też, że bezpieczeństwo to ulega systematycznej poprawie.

Do policjantów insp. Marcin Ratajczak powiedział: - w etos naszej służby wpisana jest pomoc potrzebującym i słabszym. Dzięki zrozumieniu tych wartości codziennie strzeżecie bezpieczeństwa obywateli oraz chronicie porządek prawny. Dlatego gratuluję wszystkim awansowanym i nagrodzonym. Dziękuję Wam za wierność ideałom, szacunek, jakim darzycie mundur policyjny, za zaangażowanie i codzienną pracę.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz oraz instytucji współdziałających z Policją. Wśród nich byli m.in.: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Dariusz Kurzawa, Wicestarosta Inowrocławski Pan Włodzimierz Figas, Przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia Pan Tomasz Marcinkowski, Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza, burmistrzowie, wójtowie, dowódcy jednostek  mundurowych, szefowie instytucji. Od nich również w stronę policjantów popłynęło wiele gratulacji, życzeń i podziękowań za ofiarną służbę.

Zbiórka była okazją do przekazania inowrocławskim policjantom,  przez Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, alcoblow – urządzenia do badania trzeźwości, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Będzie ono wykorzystywane podczas codziennej służby w ruchu drogowym.

Z okazji tegorocznego święta, awanse na wyższe stopnie służbowe w powiecie inowrocławskim otrzymało 66 policjantów: 1 w korpusie oficerów starszych, 4 w korpusie oficerów młodszych, 21 w korpusie aspirantów, 33 w korpusie podoficerów i 7 w korpusie szeregowych.

Dowódcą zbiórki był Naczelnik WRD kom. Sebastian Górski, a uroczystość poprowadziła Naczelnik Wydziału Ogólnego podinsp. Bożena Buczkowska.

Gratulujemy awansowanym!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka