Zatrzymany „kowboj” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Zatrzymany „kowboj”

Data publikacji 23.07.2018

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w Kruszwicy dwukrotnie okradł sklep. Zabrał z niego dwie wiertarko-wkrętarki, które wynosił chowając za paskiem.

Kilka dni temu (17.07) w Kruszwicy w sklepie z narzędziami, jednemu z klientów wpadła „w oko” wiertarko-wkrętarka wartości 700 zł. i postanowił ją mieć. W tym celu włożył ją za pasek spodni i tak opuścił sklep. Wszystko zarejestrował sklepowy monitoring. Wyjaśnieniem sprawy zajmowali się policjanci z miejscowego komisariatu. Ustalili oni dokładne okoliczności kradzieży i rysopis osoby, która miała z nią związek.

W minioną sobotę (21.07) w tym samym sklepie, przebywał w czasie wolnym policjant z Kruszwicy. Przyuważył on mężczyznę, który włożył sobie za pasek wiertarko-wkrętarkę  i tak próbował opuścić sklep. Policjant rozpoznał w nim sprawcę kradzieży sprzed kilku dni. Funkcjonariusz interweniował i zatrzymał nieuczciwego klienta.

Mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa i wykroczenia polegającego na kradzieży. Jedną z wiertarko-wkrętarek odzyskano, drugą podejrzany zdążył sprzedać. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka