Odprawiła tajemniczy obrządek, potem okradła starszą panią - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Odprawiła tajemniczy obrządek, potem okradła starszą panią

Data publikacji 24.07.2018

Inowrocławska Policja ostrzega przed oszustką, która pojawiła się na terenie miasta. Odwróciła uwagę seniorki i okradła ją z pieniędzy i złota.

Kilka dni temu do mieszkania jednej z inowrocławianek przyszła kobieta. Zaoferowała „medyczną” pomoc i przystąpiła do działania. Obiecała, że dzięki temu poprawi się stan zdrowia seniorki. Wzięła od 71-letniej kobiety tysiąc złotych i złotą obrączkę. Chodząc po mieszkaniu, odprawiała tajemniczy obrządek. Zawinęła gotówkę i obrączkę w chusteczkę. Kazała mieszkance schować wszystko do szuflady. Następnie opuściła pospiesznie mieszkanie. Kiedy seniorka zajrzała do szuflady, nie znalazła ani pieniędzy, ani obrączki.


Inowrocławska Policja ostrzega przed osobami, które próbują za wszelką cenę, pod byle pretekstem, wejść do mieszkania. Takie osoby nie mają uczciwych zamiarów. Policja apeluje o czujność i ostrożność w tego typu przypadkach.

Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznanych, zwłaszcza gdy jesteśmy sami w domu. Naciągacze i oszuści wymyślają różne powody, by wejść do środka, a potem okraść właściciela.

Bądźmy zatem przewidujący oraz nie lekceważmy podobnych sygnałów.

Jeśli masz w rodzinie, wśród znajomych, sąsiadów, starsze osoby, ostrzeż je i opowiedz o tym przypadku. W razie niepokojących faktów powiadamiaj natychmiast Policję.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka