Kontrole stanu trzeźwości i dokumentów - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Kontrole stanu trzeźwości i dokumentów

Data publikacji 26.07.2018

Policjanci WRD z Inowocławia sprawdzali, czy kierujący jadą trzeźwi oraz ważność i prawidłowość ich dokumentów. Wynik kontroli, to zatrzymanych trzech kierujących, którzy popełnili przestępstwo i dziewięć sztuk dokumentów.

Wtorkowe (24.07) działania na drogach policjantów WRD polegały na kontrolach kierujących pod kątem ich trzeźwości. Badaniu poddano 108 kierowców. Trzech z nich jechało po wcześniejszym wypiciu alkoholu.

W Inowrocławiu na ul. Fabrycznej policjanci interweniowali w związku z kolizją pojazdu ciężarowego marki Tatra. Jadący nim 71-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na ul. Jagiełły kierujący passatem miał 1,4 promila alkoholu. 55-letnia kierująca samochodem marki Renault prowadziła pojazd ul. Mątewską mając 0,8 promila. Skutkiem kontroli było również zatrzymanie 2 kierującym praw jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny.

Naczelnik WRD kom. Sebastian Górski informuje: - trzeźwość za kierownicą, ważność dokumentów uprawniających do kierowania i stan techniczny pojazdów to podstawa. Kierowcy nie zawsze pamiętają, by sprawdzić kiedy upływa termin przeglądu technicznego. Apeluję, by sprawdzić datę ważności, bo w przypadku policyjnej kontroli, dokumenty zostaną zatrzymane. Praktycznie miesiąc wakacji za nami. Letni ruch na drogach jest nadal duży. Od początku wakacji na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 4 odniosły obrażenia ciała. Zaistniało też 181 kolizji drogowych. Przyczynami ich najczęściej było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i uderzenie w pojazd poprzedzający z uwagi na niewłaściwą odległość między pojazdami.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka