Upał może zabić ludzi i zwierzęta - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Upał może zabić ludzi i zwierzęta

Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie i rozwagę. Trwające upały są groźne, zarówno dla ludzi oraz zwierząt. Sygnał od mieszkańców Inowrocławia i interwencja Policji uratowały zamkniętego w samochodzie gołębia.

Wysoka temperatura i brak wyobraźni może być przyczyną tragedii. Szczególnie wtedy, gdy w tej aurze pogodowej, pozostawia ktoś w zamkniętym samochodzie na przykład dzieci oraz zwierzęta. Grozi im nawet śmierć z powodu przegrzania.

Przykładem niebezpiecznej sytuacji może być wczorajsza (26.07) policyjna interwencja przy ul. Mickiewicza w Inowrocławiu. Sytuację zgłosili mieszkańcy, że w zamkniętym cinguecento, znajduje się w klatce gołąb. Działania na miejscu, zarówno mieszkańców jak i patrolu, nie doprowadziły do ustalenia kto przyjechał samochodem. Policjanci podjęli szybką decyzję o wybiciu w pojeździe szyby. Świadkowie zdarzenia napoili gołębia, a za sprawą funkcjonariuszy ptak niezwłocznie trafił do weterynarza. Podczas mierzenia mu temperatury zabrakło skali na termometrze. Wstępna opinia weterynarza, to przegrzanie, dlatego gołąb pozostał pod opieką ambulatoryjną.

Gromadząc materiały w tej sprawie policjanci ustalili, że właściciele pojazdu przyjechali do lekarza, a wizyta nieco się przeciągnęła. Teraz inowrocławska policja sprawdza, czy zebrane dowody wskazują na naruszenie przepisów z ustawy o ochronie zwierząt. Na podkreślenie zasługuje postawa mieszkańców, którzy widząc całe zajście, wykazali się empatią i właściwie zareagowali.

Policja apeluje, aby kategorycznie nie zostawiać w szczelnie zamkniętym samochodzie, jeszcze wystawionym na słońcu, nawet na chwilę, ludzi i zwierząt.  Podczas przegrzania może dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet śmierci.  

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka