Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 07.08.2018

Wakacje trwają pełną parą, a pogoda zachęca do aktywnego korzystania z możliwości jakie daje lato. Kujawsko-pomorska Policja prowadziła w ubiegły weekend wzmożone działania na drogach. Udział w tym mieli także funkcjonariusze inowrocławskiej drogówki.

W miniony piątek policjanci przeprowadzali działania „Trzeźwy kierujący”. W ich ramach kilkunastu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP Inowrocław szczególną uwagę przywiązywało do stanu trzeźwości kierowców poruszających się po drogach. Łącznie przeprowadzili wówczas blisko tysiąc kontroli, w przypadku których ujawnili 4 przypadki jazdy „na podwójnym gazie”. W tych przypadkach kierowcom zatrzymywano prawa jazdy, a dodatkowo odpowiedzą oni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed Sądem.

 

Podczas soboty i niedzieli, w ramach akcji „Prędkość” policjanci dokonali 83 kontroli pojazdów i ujawnili 42 wykroczenia. W 3 przypadkach, kiedy kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, funkcjonariusze zatrzymywali prawa jazdy kierowcom. W dwóch sytuacjach sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami, a w jednej skierowany został wniosek do sądu o ukaranie.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek