Śmiertelny wypadek w Łojewie - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Łojewie

Data publikacji 07.08.2018

Policja pod nadzorem inowrocławskiej Prokuratury prowadzi czynności wyjaśniające przyczyny i przebieg wypadku drogowego w Łojewie pod Inowrocławiem. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze prowadzącej do Kruszwicy. Samochód osobowy potrącił pieszego, który zmarł na miejscu.

Wczoraj (06.08) ok. godz. 21:30 w miejscowości Łojewo kierująca samochodem marki Volkswagen  potrąciła mężczyznę. 61-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny tej śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Kierującą volkswagenem kobietę policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że kobieta była trzeźwa. Równolegle została jej pobrana krew do dalszych badań. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo mające na celu poznanie dokładnych przyczyn tragicznego wypadku.

Według dotychczasowych, wstępnych, ustaleń mężczyzna poruszał się nieprawidłową częścią drogi i nie posiadał elementów odblaskowych.

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym i zwiększonym ruchem na drogach policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i dołożenie starań w zapewnieniu sobie i innym bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby w drogę wyruszać wypoczętym, trzeźwym i tylko sprawnymi pojazdami. Będąc pieszymi korzystajmy z chodników, a kiedy nie ma ich wzdłuż drogi, którą idziemy – poruszajmy się lewą stroną, abyśmy widzieli nadjeżdżające pojazdy. Jednocześnie dbajmy o to, żeby być widocznym, np. korzystając z elementów odblaskowych. O tych zasadach przypominajmy najmłodszym i sami się do nich stosujmy.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek