Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – warto znać jej działanie! (SPOT FILMOWY)

W ramach działań polegających na promowaniu policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i informowaniu mieszkańców o jej zastosowaniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu powstał spot. Ma on na celu włączenie tych, którzy widzą negatywne zachowania, w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

KMZB jest policyjnym narzędziem do eliminowania negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie. Zaznaczenie na mapie danego zagrożenia wywołuje odpowiednią reakcję policji. Skutkuje to kontrolami patroli określonego miejsca i spowodowanie usunięcia zagrożenia.

Wymiana informacji o różnego rodzaju problemach między mieszkańcami, a policją jest bardzo istotna i przynosi wymierne efekty. W powiecie inowrocławskim od chwili, kiedy mapa została uruchomiona policjanci odczytali z niej blisko 3 tysiące zgłoszeń. Prawie połowa z nich została przez mundurowych potwierdzona, co skutkowało pouczeniami, mandatami karnymi, wnioskami do sądu o ukaranie, ale nie tylko. Dzięki sygnałom, policja kieruje również stosowne wystąpienia i wioski do innym instytucji celem usunięcia nieprawidłowości.

By zachęcić mieszkańców do sygnalizowania zagrożeń zawartych w katalogu KMZB, powstał spot. Pokazuje on problem spożywania alkoholu w miejscach publicznych, choć nie tylko. Obejrzyj spot i pomyśl, czy w Twojej okolicy nie dzieje się coś niepokojącego. Wtedy „odpal” Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznacz wybrany z katalogu problem. Sprawdzimy to!


Realizatorzy spotu: Oficer Prasowy asp. szt. Izabella Drobniecka, asp. Justyna Piątkowska Wydział Prewencji, koordynatorzy mapy st. asp. Dariusz Filipczak, mł. asp. Łukasz Gamrat, uczennice Beata Matuszak i Marta Mucha wraz z nauczycielem klasy mundurowej Panem Henrykiem Domagała.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...